StaticImg
Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Veletrh Infotherma je již za námi

27.01.2017

Nejvýznamnější mezinárodní topenářsko-energetický veletrh v regionu i letos přilákal množství návštěvníků z celé České republiky i ze zahraničí. A jako tradičně byl stánek VIADRUS v rámci veletrhu nejnavštěvovanější. Nejen že jsme získali již několikátý rok po sobě ocenění za nejlepší expozici, ale opět též ocenění za nejlepší kotel.

Více

Výstava INFOTHERMA 2017 je už za námi. Nejvýznamnější mezinárodní topenářsko-energetický veletrh v regionu i letos přilákal množství návštěvníků z celé České republiky i ze zahraničí. A jako tradičně byl stánek VIADRUS v rámci veletrhu nejnavštěvovanější. Nejen že jsme získali již několikátý rok po sobě ocenění za nejlepší expozici, ale opět též ocenění za nejlepší kotel. Letos vyhrál jako nejlepší kotel nový litinový automat VIADRUS A3C, který jako jediný český automatický kotel v litině plní ekodesign i pátou emisní třídu. Pro ty, kteří nás navštívit nemohli, přinášíme ze stánku alespoň fotografie.

Těšíme se na setkání s vámi na dalších výstavách, kterými jsou již v únoru Budma v Poznani a Aquatherm v Nitře.

VIADRUS získal ocenění za nejzajímavější novinku

24.01.2017

Největší tuzemská výstava věnovaná vytápění a úsporám energií Infotherma byla zahájena vyhlášením výsledků ankety „Novinky Infothermy 2017“. Jedno ze tří ocenění za nejzajímavější exponát získala společnost VIADRUS a její kotel A3C, který je jediným českým litinovým automatickým kotlem splňujícím tzv. Ekodesign. Bohumínský výrobce vystavuje v Ostravě na Černé louce kromě 15-ti kotlů také radiátory v různém provedení a nový sortiment - krbová kamna.

Více

SPOLEČNOST VIADRUS ZÍSKALA OCENĚNÍ ZA NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKU

Největší tuzemská výstava věnovaná vytápění a úsporám energií Infotherma byla dnes zahájena vyhlášením výsledků ankety „Novinky Infothermy 2017“. Jedno ze tří ocenění za nejzajímavější exponát získala společnost VIADRUS a její kotel A3C, který je jediným českým litinovým automatickým kotlem splňujícím tzv. Ekodesign. Bohumínský výrobce vystavuje v Ostravě na Černé louce kromě 15-ti kotlů také radiátory v různém provedení a nový sortiment - krbová kamna.

„Naši pracovníci vývojového centra pracovali na zdokonalení emisních parametrů zhruba rok a půl. Dokázali jsme, že i klasické litinové kotle mohou dosáhnout vysoké kvality a přísných ekologických limitů. Od oceněného kotle si slibujeme velký zájem v další vlně kotlíkových dotací,“ uvedl generální ředitel společnosti VIADRUS Roman Halaška.

Vítězný automatický litinový kotel na tuhá paliva VIADRUS A3C je jediným českým litinovým automatickým kotlem, který splňuje "Ekodesign". Používá litinový výměník konstrukčně vycházející z osvědčeného kotle Hercules U26. Podle provedení je v kotli možno spalovat hnědé uhlí nebo dřevní pelety či tato paliva střídat. Kotel je vybaven řídící jednotkou Siemens Climatix, která umožňuje dálkově ovládat kotel přes internet. Díky vysoké účinnosti kotel splňuje parametry emisní třídy 5 a tzv. „Ekodesign”. Je zařazen do kotlíkových dotací a zájemci na něj mohou získat dotaci podle typu paliva až 80%.

Společnost VIADRUS letos vystavuje v Ostravě celý sortiment, především automatické kotle na spalování biomasy a uhlí, které splňují tzv. Ekodesign a je v poslední době o ně velký zájem. Dále mohou účastníci na stánku vidět bestseller roku 2016 litinový kotel Hercules U32, který je jako jediný kotel na ruční přikládání zařazen v kotlíkových dotacích a navíc není závislý na elektrické energii. Kromě klasických kotlů na tuhá paliva prezentuje VIADRUS na výstavě plynové kondenzační kotle, na které mohou žadatelé také získat dotace, například novinku - nástěnný kondenzační kotel s vestavěným zásobníkem na teplou vodu VIADRUS K5 s účinností až 108% a automatikou umožňující zapojení do systému inteligentních domů. Část expozice je věnována litinovým radiátorům s klasickým a retro designem a krbovým kamnům.

Největší tuzemská výstava věnovaná vytápění a úsporám energií Infotherma probíhá od 23. do 26. ledna na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Představuje se na ní 366 domácích a zahraničních firem a organizací. Na letošním 24. ročníku nabízí mimo jiné novinky z oblasti smysluplného využívání obnovitelných zdrojů. Výstava, která každoročně přináší i novinky z oblastí otopných systémů či ekologických kotlů, se tentokrát zaměří také na otázky zdravého bydlení.

 

Profil společnosti
VIADRUS je tradičním ryze českým výrobcem produktů z šedé litiny, zejména kotlů a radiátorů. S výrobní kapacitou 120 tisíc kotlů a 4 miliony radiátorových článků za rok patří mezi významné hráče na evropském topenářském trhu. Původně byl součástí společnosti ŽDB, samostatnou společností se stal v roce 2012. VIADRUS a. s. zaměstnává zhruba 1000 lidí. Za rok 2015 bohumínská firma dosáhla obratu 1,9 mld. Kč. Jediným vlastníkem je Bonatrans Group Holding B.V.

Získejte za nákup kotle 5.000 Kč

20.01.2017

Vyhlašujeme akci CASH-BACK, ve které můžete za nákup vybraných kotlů získat 5000 Kč. Akce se týká koncových uživatelů kotlů. Podrobnosti naleznete v článku.

Více

Vyhlašujeme akci CASH-BACK, ve které můžete za nákup vybraných kotlů získat 5.000 Kč. Akce se týká koncových uživatelů kotlů, nikoliv prodejců.

Každý koncový uživatel, který si u našich českých obchodních partnerů zakoupí v období od 1. 2. 2017 do 30. 4. 2017 včetně kotel VIADRUS A3C nebo A3W s regulací Climatix WEB, obdrží poštovní poukázkou tzv. "Cash-back bonus" ve výši 5.000 Kč.

Podrobnosti k akci včetně detailních pravidel naleznete na našem Facebooku (nemusíte být na Facebooku registrování, článek je přístupný všem; po kliknutí na Facebook se vám otevře nové okno s pravidly akce; pokud se přes ně objeví bílé okno s výzvou k registraci nebo přihlášení na Facebook, stačí kliknout na slova Teď ne a bílé okno se odsune dolů).

Nový katalog produktů

16.01.2017

U příležitosti výstavy Infotherma 2017, kde vystavujeme na stánku NA2/203, jsme připravili nový rozsáhlý katalog produktů VIADRUS.

Více

U příležitosti výstavy Infotherma 2017, kde vystavujeme na stánku NA2/203, jsme připravili nový rozsáhlý katalog produktů VIADRUS. Katalog je k dispozici ke stažení ve formátu PDF (5 MB).

Vstupenky ZDARMA na Infothermu

12.01.2017

Chcete se podívat na náš stánek na veletrhu Infotherma zadarmo? Pokud ano, můžete získat volnou vstupenku. Jak na to si přečtete v detailu článku.

Více

Máte zájem návštívit náš stánek č. 203 v pavilonu NA2 na výstavě Infotherma 2017? Pokud ano, nabízíme vám omezený počet vstupenek zdarma. Celkem pro vás máme připraveno 12 volných vstupenek. A jak je získáte? Je to prosté! Stačí do 15.1.2017 napsat na e-mail marketing@viadrus.cz správnou odpověď na otázku "V kterém roce byl poprvé vyroben kotel s názvem Viadrus?" Malá nápověda: hledejte na našem Facebook profilu, šlo o model Viadrus G 21. Volnou vstupenku získá prvních 12 správných odpovědí podle času doručení do e-mailu marketing@viadrus.cz. Z akce jsou vyloučeni zaměstnanci firmy VIADRUS a jejich rodinní příslušníci. Prvních 12 odesilatelů správných odpovědí budeme kontaktovat na e-mail, ze kterého byla odpověď odeslána, v pondělí 16.1.2017 a vyžádáme si adresu pro doručení volné vstupenky, kterou jim zašleme zcela zdarma :)

Pro partnery