Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Stavotech - Moderní dům Olomouc

07.11.2016

Děkujeme vám za návštěvu našeho infomobilu na poslední letošní výstavě, které jsme se účastnili, STAVOTECH v Olomouci.

Více

Děkujeme vám za návštěvu našeho infomobilu na poslední letošní výstavě. Ve dnech 3. - 5. 11. 2016 jsme se účastnili 52. pokračování stavebního a technického veletrhu STAVOTECH v Olomouci. Výstava probíhala na výstavišti Flora Olomouc.

Náš infomobil plný zajímavých produktů navštívily stovky zájemců. Zaujaly je především kotle na plyn i tuhá paliva, které si lze výrazně zlevnit díky kotlíkovým dotacím. Majitele starších, ale velmi oblíbených a rozšířených kotlů VIADRUS Hercules U22, se zajímali o přestavbovou sadu Hercules U22 Robot, která z kotle bez emisní třídy udělá automatický kotel ve 3. emisní třídě. Takto upravený kotel může, mimo jiné díky kvalitnímu litinovému tělesu, sloužit ještě mnoho desítek let. Další informace ke kotlům a kotlíkovým dotacím naleznete na našem webu a Facebooku. Fotografie z této akce naleznete rovněž na našem Facebooku.

Už teď se těšíme na Vaši návštěvu infomobilu během výstav v roce 2017. Infomobil pro Vás vylepšíme o nové a velmi žádané produkty, takže i zájemce, kteří jej navštívili v roce 2016, opět rádi uvítáme a předvedeme jim nový sortiment.

V Jihočeském kraji vzniklo první stálé poradenské centrum pro vytápění v ČR

13.10.2016

Začala topná sezóna a mnohé domácnosti řeší otázku: čím a jak topit bezstarostně, ohleduplně a úsporně. Na tyto a další otázky spojené s vytápěním se teď mohou obyvatelé Jihočeského kraje zeptat v poradenském centru v Jindřichově Hradci. Je to zřejmě první stálé poradenské centrum pro vytápění v celé ČR. Ve spolupráci s Kamnářstvím Písař ho vybudoval největší český výrobce topenářské techniky – společnost VIADRUS.

Více

Začala topná sezóna a mnohé domácnosti řeší otázku: čím a jak topit bezstarostně, ohleduplně a úsporně. Na tyto a další otázky spojené s vytápěním se teď mohou obyvatelé Jihočeského kraje zeptat v poradenském centru v Jindřichově Hradci. Je to zřejmě první stálé poradenské centrum pro vytápění v celé ČR. Ve spolupráci s Kamnářstvím Písař ho vybudoval největší český výrobce topenářské techniky – společnost VIADRUS.

Odborný personál umí nejen předvést vystavené kotle i kamna a poradit, jak nebo čím topit, ale také odpovědět na další aktuální otázky, například jak je to s povinnými revizemi kotlů, jak žádat o kotlíkové dotace či jak vybrat kotel, aby vyhovoval nové legislativě a plánovanému zákazu používání neekologických kotlů.

Poradenské a předváděcí centrum pro vytápění v Jindřichově Hradci je dobře dostupné, sídlí nedaleko centrálního náměstí a to v areálu Kamnářství Písař na Jiráskově předměstí č. 639/III.

„Rozhodli jsme se šířit povědomí nejen o našich výrobcích, ale také o vytápění celkově, protože cítíme, že trh s topenářskými výrobky se rychle vyvíjí a lidé se v tom neorientují, často si nevědí rady a nemají se kam obrátit,“ uvedl Boris Šlapota, obchodní ředitel společnosti VIADRUS. Předváděcí místnost v menším rozsahu má VIADRUS zatím jen ve svém areálu v Bohumíně. „Pokud bude o poradenství zájem, uvažujeme i o dalších lokalitách, například v západních Čechách,“ doplnil obchodní ředitel.

V předváděcích prostorách centra pro vytápění mohou zájemci prozkoumat nejen hlavní sortiment českého výrobce z Bohumína, který tvoří dlouhá léta osvědčené litinové kotle a radiátory, ale i novinky. K vidění tam jsou také výrobky dalších firem. Mezi litinovými kotly značky VIADRUS dominuje například kotel Hercules U32, který je zřejmě jediný na světě svého druhu, splňuje totiž přísné limity emisních tříd bez řídící jednotky a spalinového ventilátoru, je tedy zároveň nezávislý na elektrické energii. Trhákem jsou ale i moderní plynové kondenzační kotle pro tzv. chytré domy. Vystaven je také nový sortiment společnosti VIADRUS – krbová a peletová kamna. Zájemci si mohou na místě domluvit ukázku, nákup nebo montáž.

Fotografie ze slavnostního otevření naleznete na našem Facebooku.

Profil společnosti 
VIADRUS je tradičním ryze českým výrobcem produktů z šedé litiny, zejména kotlů a radiátorů. S výrobní kapacitou 120 tisíc kotlů a 4 miliony radiátorových článků za rok patří mezi významné hráče na evropském topenářském trhu. Původně byl součástí společnosti ŽDB, samostatnou společností se stal v roce 2012. VIADRUS a. s. zaměstnává 1000 lidí. Loni bohumínská firma dosáhla obratu 1,9 mld. Kč. Jediným vlastníkem je Bonatrans Group Holding B.V.

Výstava Dům a bydlení Liberec

26.09.2016

Děkujeme za návštěvu naší expozice na výstavě Dům a bydlení Liberec ve dnech 14. – 16. 10. 2016.

Více

Děkujeme za návštěvu naší expozice na výstavě Dům a bydlení Liberec ve dnech 14. – 16. 10. 2016.

V našem oblíbeném infomobilu jste mohli vidět kotle na plyn i tuhá paliva, které si můžete výrazně zlevnit díky kotlíkovým dotacím. Majitele starších, ale velmi oblíbených a rozšířených kotlů VIADRUS Hercules U22 pak jistě zaujala přestavbová sada Hercules U22 Robot, která z kotle bez emisní třídy udělá automatický kotel ve 3. emisní třídě. Ten může, díky kvalitnímu litinovému tělesu, sloužit ještě mnoho desítek let. Fotky z této výstavy naleznete na našem Facebooku.

Nové trendy v topení tuhými palivy

12.08.2016

Jaké jsou nejnovější trendy v topení tuhými palivy? Vše se dozvíte v rozhovoru s našim technickým ředitelem, Ing. Romanem Halaškou, na portálu TZB-info.

Více

Trendy v topení tuhými palivy? Dům vyhřejeme pomocí aplikace v mobilu.

V letošním roce v České republice výrazně stoupla poptávka po výměně starých kotlů na tuhá paliva. Napomohly tomu kotlíkové dotace. Zároveň se ale zpřísňují pravidla pro kotle nové. Jaké technické změny museli výrobci zavést, aby vyhověli legislativě i stále náročnějším zákazníkům, a jaké trendy nás čekají v letošní blížící se topné sezoně, popsal technický ředitel společnosti VIADRUS Roman Halaška. Celý rozhovor najdete na portálu TZB-info.

Společnost VIADRUS navštívil hejtman Moravskoslezského kraje

09.08.2016

Hejtman Miroslav Novák se zúčastnil společně s generálním ředitelem VIADRUSu, Romanem Sikorou, natáčení televizní reportáže na téma kotlíkových dotací.

Více

Společnost VIADRUS navštívil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Zúčastnil se společně s generálním ředitelem VIADRUSu, Romanem Sikorou, natáčení televizní reportáže na téma kotlíkových dotací. Po rozhovorech nejvyšší představitel kraje s ředitelem podniku diskutoval o stávajících i připravovaných podmínkách kotlíkových dotací a prohlédl si vystavené výrobky bohumínského závodu v předváděcí místnosti. Nejsou mu neznámé, sám má kotel VIADRUS na chalupě. Celou reportáž můžete shlédnout na webu České televize.

Pro partnery