Nedoporučujeme kupovat výrobky VIADRUS mimo Českou republiku a přes levný internetový prodej.
Protože každý trh má specifické požadavky, nemusí tyto produkty odpovídat normám platným v ČR a být tak způsobilé k provozu u nás.

Akumulační nádrž je zásobník, který slouží k akumulaci nadbytečného tepla z topného zařízení. Slouží především k optimalizaci hospodaření tepelnou energií u kotlů na tuhá paliva, pyrolytických kotlů, solárních systémů a ostatních nízkopotenciálových nebo naopak obtížně regulovatelných zdrojů tepla. Zásobník umožňuje oddělit výrobu tepla a jeho spotřebu časově i hydraulicky. Tak je možné vzájemně optimalizovat výrobu tepla a jeho spotřebu, efektivně využít alternativní zdroje tepelné energie a provozovat kotle na tuhá paliva s maximální možnou účinností, což zvyšuje ekonomičnost provozu. Nádrže vybavené vestavěnou vnitřní nádobou nebo spirálou lze využít i v režimu ohřevu teplé vody. Pro zvýšení životnosti akumulační nádrže je doporučeno používat jako teplonosné médium destilovanou vodu nebo upravenou vodu s inhibitory koroze.


Akumulační nádrž AcuECONOMY

Základní cenově výhodná akumulační nádrž pro optimalizaci hospodaření teplem, zejména k uložení nadbytečného tepla z kotlů na TP s ručním přikládáním.

AcuECONOMY_150.png

Akumulační nádrž AcuECONOMY S

Vylepšená verze základní akumulační nádrže AcuECONOMY s ocelovou spirálou pro napojení jiného topného média.

AcuECONOMY(S)_150.png

Akumulační nádrž AcuCOMFORT

Komfortní akumulační nádrž pro vytápění a přípravu teplé užitkové vody pomocí žebrované měděné spirály.

AcuCOMFORT_150.png

Akumulační nádrž AcuCOMBI

Kombinovaná akumulační nádrž pro optimalizaci výroby tepla a jeho spotřebu. Nádrže jsou vybaveny vestavěnou vnitřní nádobou se spirálou pro využítí i v režimu ohřevu teplé vody.

AcuCOMBI_150.png
Pro partnery