Kotle na tuhá představují tradiční řešení kotle pro domácnosti, rodinné domy a provozovny. Tyto kotle umí spalovat kusové dřevo, dřevěné pelety, koks, hnědé a černé uhlí.

Kotle na tuhá paliva VIADRUS se vyznačují vysokou účinností a šetrností k životnímu prostředí. Na našich stránkách jsou kotle na tuhá paliva rozděleny na kotle s ručním přikládáním a na automatické kotle.
Tradiční kotle na tuhá paliva se uplatní především tam, kde jsou požadovány nízké pořizovací i provozní náklady. Automatické kotle bývají použity zejména v objektech bez přívodu plynu u kterých je požadován vysoký komfort obsluhy a nízké provozní náklady.


Zplyňovací litinový kotel Hercules U32

Litinový zplyňovací kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním, určený k ekologickému spalování kusového dřeva (typ Hercules U32 D), černého uhlí (typ Hercules U32) a hnědého uhlí (typ Hercules U32 B).

viadrus_hercules_u32_new_mini.png

Litinový prohořívací kotel Hercules U26

Hercules U26 je určen ke spalování koksu, černého uhlí a dřeva. Přikládací prostor je navržen s ohledem na využívání kusového dřeva. Kotel Hercules U26 není určen pro český trh.

Hercules U26

Litinový prohořívací kotel Hercules U26 ECO

Hercules U 26 ECO je určen k ekologickému spalování koksu. Kotle je možno použít pro systémy se samotížným i nuceným oběhem topné vody.

Litinový kotel Hercules U26

Litinový odhořívací kotel Hercules U24

Hercules U 24 umožňuje ekologické spalování uhlí a koksu splňující všechny zákonné požadavky kladené na kotle pro rodinné domy.

Hercules U 24

Litinový odhořívací kotel Hercules U28

Hercules U28 umožňuje spalování uhlí ekologickým způsobem splňujícím všechny zákonné požadavky kladené na kotle pro rodinné domy.

HerculesU28_280px.png

Pyrolytický litinový kotel na kusové dřevo Lignator

Lignator je moderní kotel určený k ekologickému spalování kusového dřeva pyrolytickým způsobem.

Litinový ktel Lignator

Zplyňovací kotel VIADRUS P7C

Kotel VIADRUS P7C je pyrolytický litinový kotel, určený pro spalování kusového dřeva. Kotel se vyznačuje vysokou účinností spalování a nízkou teplotou spalin.

P7C

Automatický litinový kotel Hercules DUO

Předností kotle je, kromě ekologického provozu, zejména litinový tepelný výměník s dlouhou životností a vynikající přístupností pro jeho čištění.

Automatický kotel Hercules DUO

Automatický litinový kotel Vulcanus

Kotel VULCANUS je určen k úspornému a ekologickému automatickému vytápění hnědým uhlím v automatickém režimu.

Automatický kotel Vulcanus

VIADRUS A3W

Jedná se o oceloplechový kotel na hnědé uhlí a dřevní pelety s automatickým podavačem paliva. Zařazen do Kotlíkových dotací, splňuje EKODESIGN.

A3W S25B

VIADRUS A5C

VIADRUS A5C je plně automatický, ekologický kotel s litinovým výměníkem s vysokou účinností. Zařazen do Kotlíkových dotací, splňuje EKODESIGN.

VIADRUS_A5W_mini.png

Hercules Green Eco Therm

Kotel Hercules Green Eco Therm je určen k úspornému a ekologickému vytápění dřevními peletami v automatickém režimu s minimálními nároky na obsluhu kotle.

Hercules_Green_Eco_Therm_MINI.png

Hercules U26 Robot

Automatický, ekologický kotel s celolitinovým tepelným výměníkem s dlouhou životností.

Hercules_U26_Robot_MINI.png

Hercules U26 P Robot

Automatický, ekologický kotel s celolitinovým tepelným výměníkem s dlouhou životností. Díky své menší výšce je vhodný také pro prostory s nižšími stropy.

Hercules_U26_Robot_MINI.png

Hercules U22 Robot

Automatický, ekologický kotel s celolitinovým tepelným výměníkem s dlouhou životností. Díky své menší výšce je vhodný také pro prostory s nižšími stropy.

Hercules_U22_Robot_MINI.png

VIADRUS A5W

Plně automatický kotel s oceloplechovým výměníkem s vysokou účinností, určený k úspornému a ekologickému vytápění dřevními peletami. Zařazen do Kotlíkových dotací, splňuje EKODESIGN.

VIADRUS_A5W_mini.png

Přestavbová sada pro kotel Hercules U26

Originální přestavbová sada je určena pro kotle Hercules U26 (ECO) všech generací a provedení. Přestavbou kotle vzniká „nový” automatický kotel Hercules DUO splňující parametry 4. emisní třídy.

thumbnail_PrestavbaDUO_177-280.png

Přestavbová sada pro kotel Hercules U 26 Robot

Originální sada určená pro kotle Hercules U 26 všech generací slouží k přestavbě kotlů na “ nový“ automatický kotel HERCULES U26 Robot, splňující parametry 3. emisní třídy pro hnědé a černé uhlí.

RobotU26_prestavba_240px.png

Přestavbová sada Hercules U 22 na Hercules UNO

Originální sada určená pro kotle Hercules U 22 o velikosti 4, 5, 6, a 7 článků slouží k přestavbě kotlů na „nový“ automatický kotel Hercules UNO.

Hercules_U22_UNO_prestavba_transparentni150.png

Pro partnery