Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Sdělení obchodním partnerům a zákazníkům

25.05.2021

Vážení obchodní partneři, vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás informovat, že došlo k uzavření slévárny šedé litiny a souvisejících provozů výroby kotlů a radiátorů. Společnost VIADRUS a.s. již nevyrábí tyto druhy výrobků. 

Společnost VIADRUS a.s. je připravena na to, aby splnila své záruční povinnosti. Rovněž je zachována stávající servisní síť tvořená jednak externími servisními organizacemi, jednak vlastními pracovníky. 

Výrobní provoz SONK (slévárna oceli a neželezných kovů) není těmito změnami nijak dotčen a bude i nadále fungovat ve stávajícím rozsahu a za stávajících podmínek.

Více

Vážení obchodní partneři, vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás informovat, že došlo k uzavření slévárny šedé litiny a souvisejících provozů výroby kotlů a radiátorů. Společnost VIADRUS a.s. již nevyrábí tyto druhy výrobků.   

Společnost VIADRUS a.s. je připravena na to, aby splnila své záruční povinnosti. Rovněž je zachována stávající servisní síť tvořená jednak externími servisními organizacemi, jednak vlastními pracovníky.   

Výrobní provoz SONK (slévárna oceli a neželezných kovů) není těmito změnami nijak dotčen a bude i nadále fungovat ve stávajícím rozsahu a za stávajících podmínek.

 

VIADRUS stvrdil podporu vytápění biomasou členstvím v Klastru Česká peleta

14.10.2020

Letos jsme doplnili výrobní program už o dva nové produkty – automatický kotel na dřevní pelety U22 Economy Pellet a zplyňovací kotel na kusové dřevo E22 Economy. Do konce roku plánujeme představit ještě jeden nový model spalující pelety. Členství v asociaci Česká peleta je logický krok, od kterého si slibujeme sdílení nejnovějších trendů v oblasti vytápění biomasou mezi členy klastru a také větší publicitu obecně pro české výrobky v oblasti vytápění.

Více
u22 pellet.png

Letos jsme doplnili výrobní program už o dva nové produkty – automatický kotel na dřevní pelety U22 Economy Pellet a zplyňovací kotel na kusové dřevo E22 Economy. Do konce roku plánujeme představit ještě jeden nový model spalující pelety. Členství v asociaci Česká peleta je logický krok, od kterého si slibujeme sdílení nejnovějších trendů v oblasti vytápění biomasou mezi členy klastru a také větší publicitu obecně pro české výrobky v oblasti vytápění.

Ve vytápění domácností dochází ke změnám preferencí. Do popředí zájmu se dostává efektivita vytápění, čistota provozu a hlavně komfort. Naše společnost se snaží předvídat a výrobkové portfolio postupně obměňovat a přizpůsobovat tak, aby produkty reflektovaly na aktuální trendy a zároveň aby splňovaly nejpřísnější ekologické normy. 

V Klastru Česká peleta jsou sdruženi všichni ti, kteří mají v České republice co do činění s dřevěnými palivy, jako jsou pelety nebo brikety, a s kotly a kamny na jejich spalování. Aktuálně má klastr sto členů. „Díky naší desetileté historii a velké podpoře členů se nám daří hájit zájmy sektoru ekologického vytápění a být seriózním partnerem pro jednání s Vládou ČR. Bez širokého zastoupení všech významných hráčů by to nešlo. VIADRUS byl pomyslný poslední dílek mezi českými renomovanými výrobci kotlů a jeho hlas významně posílí naše řady,“ vysvětluje předseda Klastru Česká peleta Vladimír Stupavský.

A proč se stává topení peletami tak oblíbeným? Protože je levnější než topení plynem nebo elektřinou, ekologičtější než uhlím a pohodlnějším než dřevem. Je to údajně palivo budoucnosti. Nejen proto, že pocházejí z obnovitelného zdroje (z pilin a hoblin vzniklých při zpracování dřeva), ale jsou také CO2 neutrální, tedy nezhoršují ovzduší v obcích a městech.

Každý rok roste počet domácností, domů i institucí vytápěných kotly na pelety. Aktuálně je jich dle údajů České pelety něco přes 35 tisíc. A dá se očekávat, že jejich počet dále poroste vzhledem k tomu, že stále okolo 300 000 domácností čeká povinná výměna nevyhovujících kotlů, kterou k 1. 9. 2022 nařizuje zákon.

 

Viadrus na výstavě Aquatherm Kyjev 2020

26.08.2020

Veletrh přinesl zajímavé kontakty navzdory přísným hygienickým opatřením.
Viadrus a.s. se také v letošním roce zúčastnil tradiční výstavy Aquatherm v Kyjevě. Výstava proběhla ve dnech 18. 8. -20. 8. 2020 v kyjevském mezinárodním veletržním centru. Vystavovali jsme v rámci společného stánku pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky.

Více
Viadrus na veletrhu Aquatherm Kyjev 2020

Realizace stánku byla vysoce profesionální. S ohledem na situaci s koronavirem návštěvnost převýšila naše očekávání, návštěvníky zaujaly především vystavené litinové radiátory v retro stylu, například Dafne a Windsor.

„Setkali jsme se stávajícími obchodními partnery a rovněž jsme získali nové kontakty, které budeme dále rozvíjet.“, řekla na konto veletrhu paní Eva Biolková, Export manažerka pro východní trhy firmy Viadrus.

 

Kotel na dřevo s elektronickým řízením Viadrus E22 Economy vyhovuje požadavkům pro kotlíkové dotace

11.08.2020

Elektronické řízení, odtahová ventilace, ekologické spalování - kotel, který vyhovuje požadavkům pro kotlíkové dotace

Více

Model Viadrus E22 EconomyVIADRUS E22 Economy je litinový zplyňovací kotel s ručním přikládáním určený k ekologickému spalování kusového dřeva. Provoz kotle ovládá elektronická řídicí jednotka se snadnou obsluhou. Odtahový ventilátor optimalizuje spalování a pomáhá tam, kde je nedostatečný tah komína, například z důvodu nízké účinné výšky.

Kotel splňuje emisní třídu 5 podle ČSN 303-5, stejně jako požadavky na ekodesign a nabízí desetiletou záruku na litinové těleso.

Shodné připojovací rozteče topné vody se starším typem kotle Hercules U26 umožňují pohodlnou náhradu a následování legislativních požadavků na ekologii vytápění.

 

Přečtěte si více

Stáhněte si prospekt (pdf 1,8 MB)

Letošní novinkou je automatický litinový kotel na dřevní pelety Viadrus U22 Economy Pellet

11.08.2020

Automatický provoz, vysoká účinnost a vynikající poměr cena/výkon. To jsou hlavní atributy našeho nového kotle na biomasu.

Více

Model Viadrus U22 Economy Pellet  se zásobníkem na dřevní pelety

Představujeme naši letošní novinku - automatický litinový kotel na dřevní pelety Viadrus U22 Economy Pellet. Kotel je dostupný ve výkonových verzích 16, 23 a 30 kW dle počtu článků. Palivo se v kotli spaluje s vysokou účinností, až 92,1 %. Kotel se zapaluje i vypíná automaticky, jeho provoz řídí pokojový termostat. Sám dokáže přikládat pelety z kompaktního zásobníku, který je volitelným příslušenstvím. 

Kotel splňuje emisní třídu 5 podle ČSN 303-5, stejně jako požadavky na ekodesign a nabízí desetiletou záruku na litinové těleso. Na kotel je možné čerpat prostředky z kotlíkových dotací.

Automatický provoz, vysoká účinnost a vynikající poměr cena/výkon je skvělá kombinace a řešení pro ty, které čeká povinná výměna kotlů na pevná paliva třídy 1 a 2 nařízená do 1. 9. 2022.

Přečtěte si více

Stáhněte si prospekt (pdf 1,8 MB)

Pro partnery