StaticImg
Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Pozvánka na výstavu Infotherma 2019 v Ostravě

02.01.2019

Vážení zákazníci, těšíme se na Vaši návštěvu na výstavě Infotherma 2019 v Ostravě, která se koná 21.-24.1.2019 na výstavišti Černá louka. Na našem stánku budete mít jedinečnou možnost si zblízka prohlédnout novinky pro rok 2019, ale i stálice našeho sortimentu pro kotlíkové dotace.

Více
banner_infotherma_2019.jpg

Vážení zákazníci, těšíme se na Vaši návštěvu na výstavě Infotherma 2019 v Ostravě, která se koná 21.-24.1.2019 na výstavišti Černá louka. Na našem stánku budete mít jedinečnou možnost si zblízka prohlédnout novinky pro rok 2019, ale i stálice našeho sortimentu pro kotlíkové dotace.

Republika oslavila sto let státnosti. Radiátory a kotle se v Bohumíně vyrábějí ještě o 30 let déle

20.11.2018

Největší a nejstarší český výrobce topenářské techniky, společnost VIADRUS a.s., má důvod k oslavám. Dnes přesně před 130 lety byl v tehdejších Hahnových železárnách v Bohumíně zahájen provoz slévárny šedé litiny.

Více
Viadrus 130 let

Největší a nejstarší český výrobce topenářské techniky, společnost VIADRUS a.s., má důvod k oslavám. Dnes přesně před 130 lety byl v tehdejších Hahnových železárnách v Bohumíně zahájen provoz slévárny šedé litiny. VIADRUS a.s., v současnosti patří mezi významné hráče na evropském topenářském trhu. Ve firmě se ročně vyprodukuje přibližně 35 tisíc kotlů a 500 tisíc radiátorových článků. 

Společnost VIADRUS a.s., je na trhu nepřetržitě již třetí století, historií však procházela pod různými názvy. Byla založena ještě za Rakousko-Uherska v roce 1885 jako Hahnovy železárny a od roku 1890 se věnuje výrobě topenářské techniky. V roce 1928 došlo k rozšíření výrobního programu o litinové kotle na tuhá paliva vlastní konstrukce. „Na slavných historických základech stavíme moderní firmu s progresivním topenářským sortimentem, která sbírá ocenění za inovativní výrobky. Firmu, která jako jediná na českém trhu dokázala skloubit staletími prověřené kvality litinové výroby s moderními požadavky na ekodesign, špičkové emisní třídy a využití biomasy k vytápění,“ uvedl generální ředitel společnosti VIADRUS Petr Teichmann.

Slovo VIADRUS (mýtický bůh řeky Odry) se poprvé objevuje v názvu kotle v roce 1973, tedy bezmála před půlstoletím; šlo o model Viadrus G 21. Další modely ze série Viadrus brzy následovaly. Roku 1994 se pak název VIADRUS stává názvem celé slévárny vyrábějící oblíbené a osvědčené litinové kotle a radiátory. Mezi historicky nejúspěšnější produkty firmy lze zařadit například tradiční kotel EMKA nebo legendární model U22, který je od roku 1977 až dosud součástí výrobního programu a najdeme ho tak v mnoha českých domácnostech. Vedení společnosti VIADRUS sleduje aktuální trendy v oboru a zaměřuje se také na moderní výrobky splňující ta nejpřísnější ekologická kritéria a emisní limity. Jsou to například litinové kotle na tuhá paliva řady Hercules U68, kotel E68 navržený pro kotlíkové dotace a plně automatický model kotle A68.

Ve společnosti VIADRUS v současnosti pracuje přibližně 450 lidí. „VIADRUS je moderní zaměstnavatel v rámci bohumínského regionu a zároveň jeden  z posledních v Evropě vyrábějící litinu. Chystáme ekologické investice do nových pecí, protože chceme ukázat, že i slévárenství se dá dělat ekologicky,“ dodal generální ředitel Petr Teichmann.

Těšíme se na Vás na nejbližších výstavách

19.10.2018

Vážení zákazníci, rádi se s Vámi setkáme na nejbližších výstavách v rámci celé České republiky, a to 19.-21.10. v Liberci na výstavě Dům a bydlení, 26.-28.10. v Plzni na výstavě Moderní dům a byt a  8.-10.11. v Olomouci na výstavě Stavotech. Budeme se těšit na viděnou.

Více

Vážení zákazníci, rádi se s Vámi setkáme na nejbližších výstavách v rámci celé České republiky, a to 19.-21.10. v Liberci na výstavě Dům a bydlení, 26.-28.10. v Plzni na výstavě Moderní dům a byt a 8.-10.11. v Olomouci na výstavě Stavotech. Budeme se těšit na viděnou.

Nově nabízíme prodej našich výrobků na showroomu v Bohumíně

15.10.2018

Od 15.10.2018 nově nabízíme naše výrobky k prodeji z showroomu v Bohumíně na ulici Bezručova. Otevírací doba byla rozšířena od 8:00 - do 16:00, od pondělí do pátku. Pracujeme i nadále na zlepšení  služeb našim zákazníkům a budeme vás o nich průběžně informovat.

Více

Od 15.10.2018 nově nabízíme naše výrobky k prodeji z showroomu v Bohumíně na ulici Bezručova. Otevírací doba byla rozšířena od 8:00 - do 16:00, od pondělí do pátku. Pracujeme i nadále na zlepšení  služeb našim zákazníkům a budeme vás o nich průběžně informovat.

Kotlíkové dotace 2018 – 2019 – AKTUÁLNÍ INFORMACE !!!

05.10.2018

Kotlíkové dotace se vrací. Podle Hospodářských novin na ně ministerstvo hodlá od ledna 2019 ve třetí vlně uvolnit další tři miliardy korun. V Moravskoslezském kraji bude navíc možné předfinancování kotlíkových dotací, což umožní, aby si ekologické kotle koupily i nízkopříjmové domácnosti.

Více

Kotlíkové dotace se vrací.

Podle Hospodářských novin na ně ministerstvo hodlá od ledna 2019 ve třetí vlně uvolnit další tři miliardy korun. V Moravskoslezském kraji bude navíc možné předfinancování kotlíkových dotací, což umožní, aby si ekologické kotle koupily i nízkopříjmové domácnosti.

Peníze na kotlíkové dotace rozdělují jednotlivé kraje. Zájemci tak musí postupovat podle pokynů krajů, které se mírně liší. Kraje nyní zpravidla přijímají žádosti o dotace přes internet.

Zájemci mohou získat až 120 tisíc korun. Občané nejvíce znečištěných obcí získají navíc dalších 7 500 korun.

Další peníze mohou lidé získat v případě, že využijí v kombinaci s kotlíkovou dotací i jiný dotační program pro energetickou úsporu domu. Na rozdíl od dřívějších kotlíkových dotací je možné do nákladů zahrnout i stavební práce.

Prvním krokem, který by měl každý zájemce o dotaci udělat, je návštěva internetové stránky kraje, ve kterém bude žádost podávat (najdete je na konci tohoto článku).

Na stránkách krajů je také možné nalézt nezbytné formuláře a informace o dalších podkladech, které musí žadatel poskytnout. U většiny krajů sice žadatel o dotaci odesílá formulář elektronicky, často je ho ale potřeba vytisknout a následně zaslat na krajský úřad.

Dotace je určena pouze pro fyzické osoby. Pro úspěšné vyřízení potřebují žadatelé dodat fotodokumentci původního kotle, písemný souhlas spoluvlastníků, manželů nebo vlastníka pozemku a revizní zprávu starého kotle.

Nová zařízení musejí splňovat směrnici o ekodesignu. (proklik na výrobky s Ekodesignem)

O dotaci lze zažádat i zpětně, a to v případě, že byl kotel vyměněn od července 2015.

Mezi nejčastější chyby v žádostech o dotace patří neprůkazná fotodokumentace. Žadatelé musí totiž dodat fotodokumentaci původního kotle v plně zapojeném stavu. Pokud ho už zájemci o dotaci odmontovali bez nafocení, mají problém.

Zájemci mohou žádat o dotaci až 80 % nákladů na tepelné čerpadlo nebo kotel na biomasu. Maximální výše příspěvku ale činí 120 tisíc korun, v případě ručního kotle na biomasu pak 100 tisíc korun.

Na plynový kondenzační kotel získají lidé dotaci ve výši 75 procent, maximálně pak 95 tisíc korun.
Lidé mohou získat také dotaci na automatický kombinovaný kotel na uhlí a biomasu. Od kraje dostanou na pořízení tohoto kotle až 75 tisíc korun.

(zdroj Aktualne.cz)


Stránky jednotlivých krajů, kde najdete aktuální informace ke kotlíkovým dotacím 2018 – 2019
 

Jihočeský kraj

http://kotlikovedotace.kraj-jihocesky.cz/?p=p_11

Jihomoravský kraj

https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=266671&TypeID=2

Karlovarský kraj

http://www.kr-karlovarsky.cz/dotace/Stranky/dotaceEU/OP-ziv-prostredi/OP-ziv-prostredi.aspx

Královehradecký kraj

http://www.kr-kralovehradecky.cz/scripts/detail.php?pgid=1866

Liberecký kraj

https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace

Moravskoslezský kraj

https://lokalni-topeniste.msk.cz/kontakty

Pardubický kraj

https://www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace

Plzeňský kraj

http://www.plzensky-kraj.cz/cs/kategorie/kotlikove-dotace

Středočeský kraj

https://www.kr-stredocesky.cz/web/zivotni-prostredi/kotle

Ústecký kraj

http://www.kr-ustecky.cz/kotlikova-dotace/ds-99776/p1=204744

Kraj Vysočina

https://www.kr-vysocina.cz/kontakty/d-4069875/p1=79030

Zlínský kraj

https://www.kr-zlinsky.cz/kotlikove-dotace-op-zp-program-vymeny-zdroju-tepla-v-domacnostech-cl-3404.html

Praha

http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/energetika_a_doprava/kotlikove_dotace_ii/kotlikove_dotace_Praha_II.html

1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-20 | 21-25 | 26-30 | 31-35 | 36-40 | 41-45 | 46-50 | Další >> | Vše
Pro partnery