StaticImg
Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Akumulační nádrž je zásobník, který slouží k akumulaci nadbytečného tepla z topného zařízení. Slouží především k optimalizaci hospodaření tepelnou energií u kotlů na tuhá paliva, pyrolytických kotlů, solárních systémů a ostatních nízkopotenciálových nebo naopak obtížně regulovatelných zdrojů tepla. Zásobník umožňuje oddělit výrobu tepla a jeho spotřebu časově i hydraulicky. Tak je možné vzájemně optimalizovat výrobu tepla a jeho spotřebu, efektivně využít alternativní zdroje tepelné energie a provozovat kotle na tuhá paliva s maximální možnou účinností, což zvyšuje ekonomičnost provozu. Nádrže vybavené vestavěnou vnitřní nádobou nebo spirálou lze využít i v režimu ohřevu teplé vody. Pro zvýšení životnosti akumulační nádrže je doporučeno používat jako teplonosné médium destilovanou vodu nebo upravenou vodu s inhibitory koroze.


Akumulační nádrž AcuECONOMY

Základní cenově výhodná akumulační nádrž pro optimalizaci hospodaření teplem, zejména k uložení nadbytečného tepla z kotlů na TP s ručním přikládáním.

AcuECONOMY_150.png

Akumulační nádrž AcuECONOMY S

Vylepšená verze základní akumulační nádrže AcuECONOMY s ocelovou spirálou pro napojení jiného topného média.

AcuECONOMY(S)_150.png

Akumulační nádrž AcuCOMFORT

Komfortní akumulační nádrž pro vytápění a přípravu teplé užitkové vody pomocí žebrované měděné spirály.

AcuCOMFORT_150.png

Akumulační nádrž AcuCOMBI

Kombinovaná akumulační nádrž pro optimalizaci výroby tepla a jeho spotřebu. Nádrže jsou vybaveny vestavěnou vnitřní nádobou se spirálou pro využítí i v režimu ohřevu teplé vody.

AcuCOMBI_150.png
Pro partnery