Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.
Nejlepší kotel Infothermy 2017
ocenění-detail.JPG

Automatické kotle na tuhá paliva

KOTLÍKOVÁ DOTACE
3. vlna
pouze verze na pelety

A+
VIADRUS_A3C_web_full.png Kde koupit? Servis Katalog Video

Automatický litinový kotel na tuhá paliva VIADRUS A3C (verze 2017+)

Automatický litinový kotel na hnědé uhlí nebo dřevní pelety s možností dálkového ovládání. Splňuje emisní třídu 5 a „Ekodesign”.

Výkon:

6,9–35 kW

Palivo:

hnědé uhlí, dřevní pelety

Přednosti:

- verze kotle 2017+ pro pelety je zařazena ve 3. kole kotlíkových dotací
  (jen do vyprodání zásob - viz záložka Kotlíková dotace níže)

- splňuje emisní třídu 5 dle ČSN EN 303-5 pro dřevní pelety
- splňuje emisní třídu 4 dle ČSN EN 303-5 pro hnědé uhlí
- účinnost až 93,3 %
- kvalitní litinový výměník s volitelným počtem článků
- automatické podávání paliva
- s řídící jednotkou Climatix WEB možnost dálkového ovládání
- přehledné ovládání s textovým menu
- možnost pravolevého provedení
- splňuje podmínky „Ekodesign
  (jediný český litinový automatický kotel splňující "Ekodesign")
- v ČR zařazen do kotlíkových dotací

 

 

Charakteristika

Jediný český litinový automatický kotel splňující "Ekodesign"!

Automatický kotel VIADRUS A3C používá litinový výměník konstrukčně vycházející z legendárního osvědčeného kotle Hercules U26. Podle provedení je v kotli možno spalovat hnědé uhlí nebo dřevní pelety či tato paliva střídat. Kotel je vybaven řídící jednotkou Siemens Climatix ve verzi STANDARD nebo volitelně ve verzi WEB, která umožňuje ovládat kotel přes internet. K dispozici jsou dvě velikosti zásobníku, přičemž na větší z nich lze kotel na jedno doplnění provozovat při použití hnědého uhlí téměř tři dny. I díky vysoké účinnosti je kotel zařazen až v emisní třídě 5 a splňuje podmínky „Ekodesign”.

Reference
ocenění-detail.JPG
Nejlepší kotel Infothermy 2017


Kotlíková dotace

Kotel je v ČR zařazen do kotlíkových dotací.
Kotlíkové dotace – 3. kolo (117. výzva OPŽP od 2019)

DOTACE AŽ 80 % ZE ZPŮSOBILÝCH VÝDAJŮ, MAX. 120.000,- Kč
Nová zelená úsporám (3. výzva na rodinné domy a 2. výzva na bytové domy), MAX. 100.000,- Kč


A3C-S25P-X1.18    SVT21965
A3C-S33P-X1.18    SVT21968
A3C-S31P-X1.18    SVT21971
A3C-S35P-X1.18    SVT21974

Upozornění: Na trhu členských zemí EU se i nadále mohou vyskytovat starší verze kotlů, resp. provedení kotlů, které nejsou zařazeny do 3. kola kotlíkových dotací (117. výzva OPŽP od roku 2019) či do jiného dotačního programu.  

Před zakoupením kotle si, prosím, ověřte, zda Vámi vybraný kotel je zařazen do 3. kola kotlíkových dotací, příp. do jiného dotačního programu, což můžete mimo jiné provést na stránce www.sfzp.cz v sekci „Dotace a půjčky – Kotlíkové dotace – 3. výzva – Seznam registrovaných kotlů / výrobků“ skrze typové označení a SVT kód kotle.  

Společnost VIADRUS a.s. nenese odpovědnost za to, že zákazník nebude moci čerpat tzv. kotlíkovou dotaci či jinou dotaci z toho důvodu, že si zakoupí kotel, který není zařazen do příslušného dotačního programu.

 

Prodej a servis

Rady a tipy

Upozornění:

Moderní kotle na tuhá paliva od většiny výrobců vynikají vysokou účinností, která s sebou nese vedle nízké spotřeby paliva a výborné emisní třídy taky nízkou teplotu spalin a případně i vyšší nároky na komínový tah. Díky tomu je nutné věnovat zvýšenou pozornost spalinovým cestám.

V žádném případě nelze pro moderní kotle použít původní komín bez předchozího prověření specialistou na odkouření (např. revizním technikem spalinových cest), který posoudí kompatibilitu původní spalinové cesty a nového kotle. Toto doporučujeme realizovat ještě před zakoupením kotle.

Fotogalerie

schema zapojeni - A3C-verze2.jpg


Pro partnery