StaticImg
Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Kotle s ručním přikládáním

Výroba ukončena 31.12.2017, doprodej pouze u partnerů

D
HerculesU28_800px.png

Hercules U28 umožňuje spalování uhlí ekologickým způsobem splňujícím všechny zákonné požadavky kladené na kotle pro rodinné domy.

Výkon:

19 ~ 44 kW

Palivo:

černé uhlí, hnědé uhlí

Doplňkové palivo: dřevo

Přednosti:

- splňuje třídu 3 dle ČSN EN 303-5
- účinnost až 82,8 % - ekologické spalování černého a hnědého uhlí
- doplňkové palivo dřevo
- vysoká životnost českého litinového výměníku
- možnost samotížného provozu
- výkon kotle podle počtu článků
- vodou chlazené pevné rošty
- jednoduché obsluha a údržba
- závitové příruby pro snadnou montáž
- možnost změny směru otevírání dvířek uživatelem

Charakteristika

Hercules U28 umožňuje spalování černého a hnědého uhlí odhořívacím způsobem bez nuceného přívodu vzduchu v litinovém tělese při splnění nejpřísnějších emisních podmínek třídy 3 dle ČSN EN 303-5. Konstrukce je optimalizována zejména pro spalování černého a hnědého uhlí. Doplňkově je možno spalovat dřevo. Povinnou výbavou kotlů určených do uzavřených otopných systému je zabezpečovací zařízení proti přetopení. Při použití v otevřených otopných systémech není nutno kotel vybavovat zabezpečovacím zařízením proti přetopení. Kotel je vyráběn ve výkonu od 19 do 44 kW. Ke kotli VIADRUS Hercules U28 doporučujeme instalovat litinové radiátory z důvodů jejich příznivých hydraulických ztrát a schopnosti akumulace tepla. Instalace těchto radiátorů vám umožní snížit náklady na vytápění.

Výroba ukončena 31.12.2017, doprodej pouze u partnerů.

Kotlíková dotace

Prodej a servis

Rady a tipy

Do místnosti, kde bude kotel instalován, musí být zajištěn trvalý přísun vzduchu pro spalování a větrání kotelny. Spotřeba vzduchu činí cca 3,5 m3/1 kW výkonu kotle. Minimální součtová plocha větracích otvorů, nejlépe jeden u podlahy, druhý u stropu kotelny, je 0,015 m2 na 1 kW výkonu kotle. Provedení přikládacích dvířek kotle umožňuje pravé i levé otevírání. Instalací doplňkové sady zlepšíte podmínky pro spalování dřeva.

4 čl. kotel – obj. kód 20544
5 čl. kotel – obj. kód 20545
6 čl. kotel – obj. kód 20546
7 čl. kotel – obj. kód 20547

Doporučené schéma zapojení

Fotogalerie

Ke stažení


Produktový list

Návod k obsluze


Pro partnery