Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Proč je volba litinových radiátorů VIADRUS ta nejlepší možná?

Dnešní doba nás staví před řadu zodpovědných rozhodnutí, které ovlivní náš život na dlouhou dobu. Není vždy snadné se zorientovat ve všech oblastech, které musíme řešit. Abychom ušetřili váš čas, připravili jsme malý přehled, který vám volbu radiátoru pro vaše nové nebo rekonstruované bydlení usnadní.

Rozhodnutí první: litinové nebo plechové radiátory?

Trh je zaplaven pestrou nabídkou dvou základních typů radiátorů - litinových a plechových. Na první pohled vychází lépe radiátory plechové. Mají obvykle nižší pořizovací cenu, jsou relativně úzké a dokonce se o nich tvrdí, že mají rychlejší náběh. Pokud pomineme první dojem a zamyslíme se, situace se začne jevit jinak.


Takto mohou dopadnout vaše plechová tělesa po několika letech - deformace, rez
Litinové radiátory VIADRUS Styl - záruka 20 let

 

Plechové radiátory

Výhody - nižší pořizovací cena, nižší prostorová náročnost
Nevýhody - krátká životnost, nízká tepelná setrvačnost, „nepřirozená“ distribuce tepla, tuctový laciný vzhled

Litinové radiátory

Výhody - téměř neomezená životnost, vysoká tepelná setrvačnost, přirozená sálavá distribuce tepla, luxusní vzhled
Nevýhody - vyšší pořizovací cena, relativně větší prostorová náročnost

Závěr: Pokud si budujete dlouhodobé útulné bydlení, kde chcete bez problémů desítky let topit a mít topná tělesa, za která se nemusíte stydět, volte litinové radiátory. Navíc pověra s pomalejším náběhem litinových radiátorů již byla vyvrácena testováním pomocí termokamery. Jak plechová tělesa, tak i otopná litinová tělesa mají praktický stejný náběh teplot, a to za dobu cca 4 - 5 minut. Jiná situace je ovšem u chladnutí. Zatímco plechový radiátor vychladne za cca 50 minut, litinové těleso na stejnou teplotu vychladne až za více než 2 hodiny. Celé video z testování termokamerou naleznete na našem Youtube kanálu.

Rozhodnutí druhé: Jaký výrobce je nejlepší?

Že z hlediska životnosti a tepelného komfortu jednoznačně vítězí litinové radiátory, jsme si už potvrdili. Na trhu je však široká nabídka litinových otopných těles. Proč si vybrat právě ty z produkce VIADRUS?

  • VIADRUS je česká firma, jeden z nejstarších výrobců litinových radiátorů na světě, již od roku 1888
  • VIADRUS vyrábí kvalitně dle certifikace ISO 9001, přičemž každý radiátor je několikrát během výroby testován a tlakován
  • VIADRUS poskytuje na svá topná tělesa záruku 20 let, faktická životnost je však téměř neomezená
  • VIADRUS má v sortimentu jak tradiční tvary pro běžné bydlení, tak luxusní litinová tělesa používaná v historických nebo supermoderních interiérech, tělesa závěsná i s nožičkami
  • VIADRUS nabízí barevnou úpravu povrchu v desítkách odstínů dle vzorníku RAL, povrch může být patinovaný nebo natur
  • VIADRUS navíc nabízí volitelný počet článků pro radiátory včerně volby horního nebo dolního připojení a stylových retro ventilů, z nichž některé mohou mít i termostatickou hlavici
  • VIADRUS je vám blízko prostřednictvím husté sítě poboček velkoobchodů a montážních a servisních partnerů

Závěr: S litinovým radiátorem VIADRUS nemůžete udělat a chybu a tato investice se vám v bohaté míře vrátí jak v životnosti těles, tak v maximálním tepelném komfortu a útulnosti bydlení.

ProduktyPříslušenstvíReference Nástroje
Pro partnery