Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Výkon:

8 - 30 kW

Palivo:

zemní plyn

Přednosti:

- účinnost 93 %
- vysoká životnost výměníku
- jednoduché ovládání a snadná údržba
- spolehlivost regulačních a zebezpečovacích prvků
- designově sladěný bojler pro přednostní ohřev vody
- odtahový spalinový ventilátor pro bezkomínovou instalaci
- úsporný nízkoteplotní provoz
- dvoustupňový pracovní režim (pouze zemní plyn)
- ekologický provoz, nízký obsah škodlivin ve spalinách
- příslušné typy kotlů jsou navíc kombinované s možnosti připojení vodního
  stacionárního ohřívače VIADRUS OV typové označení OV 100L

B
C
Plynový kotel - litinový G42 / G42 ECO
Charakteristika

Kotel je vyráběn ve výkonu od 8 do 30 kW. Kotle řady Garde G42 ECO jsou nízkoteplotní litinové kotle vybavené atmosférickým hořákem určené pro teplovodní topné systémy s nuceným oběhem. Elektrické zapojení je připraveno pro připojení externího nepřímotopného ohřívače s přednostním ohřevem teplé vody, například designově sladěného typu VIADRUS OV100. Originální konstrukce litinového kotlového tělesa omezuje vznik kondenzace při nízkoteplotním provozu. Díky tomu je možno kotel provozovat i při teplotách vratné vody kolem 30°C bez rizika nízkoteplotní koroze. Kotel lze osadit odtahovým spalinovým ventilátorem OSV, což umožňuje instalaci i v místech bez možnosti napojení na komín. V případě vyšších požadavků na komfort vytápění je možno do panelu kotle doplnit některou z doplňkových sad ekvitermní regulace Siemens. Energetická třída B a C dle typu.

Upozornění: Verze G42 ECO (2 články, 8 kW) je určena pouze pro vytápění.

Ke kotli VIADRUS Garde G42 ECO doporučujeme instalovat litinové radiátory z důvodů jejich příznivých hydraulických ztrát a schopnosti akumulace tepla. Instalace těchto radiátorů vám umožní snížit náklady na vytápění.

Kotlíková dotace

Prodej a servis

Rady a tipy

Pro ohřev teplé vody v externím ohřívači doporučujeme instalovat trojcestný ventil V4044F, obj. kód – 3833.

Při instalaci venkovního termostatu REGO 95001, obj. kód 4398, bude kotel při zvýšení venkovní teploty nad 5°C přepnut na snížený výkon.

 

Fotogalerie


Pro partnery