Vážení zákazníci, i v rámci EU platí, že jednotlivé země mají problematiku vytápění řešenu vlastními zákonnými normami. Z toho důvodu nemusí výrobky značky VIADRUS dovezené do České republiky z jiných zemí odpovídat zákonným normám platným na českém trhu. Proto vám doporučujeme nakupovat výrobky značky VIADRUS pouze v té zemi, v níž hodláte tyto výrobky používat. Dále vám doporučujeme, abyste si při nákupu tohoto zboží (zejména při nákupu prostřednictvím internetu) ověřili například podle výrobního štítku, pro který trh je výrobek určen.

Prvními topenářskými odlitky slévárny šedé litiny založené v Bohumíně roku 1888 se staly v roce 1890 litinové radiátorové články do té doby dovážené ze Spojených států, následované od roku 1920 litinovými kotlovými články pro výrobu teplovodních kotlů ústředního vytápění. Litina je již tradičně zárukou vysoké účinnosti, spolehlivosti a životnosti kotlů i radiátorů značky VIADRUS.

V současném výrobním programu jsou litinové OEM kotlové články, kotlová tělesa a výměníky doplněny dalšími středně a velkosériovými komerční odlitky podle dokumentace zákazníka ze šedé litiny jakosti EN-GJL-150 a EN-GJL-200. Tyto topenářské a velkosériové odlitky jsou vyráběny slévárnou šedé litiny - poptávky možno směrovat na mail kferfecka@viadrus.cz. Menší výrobní dávky zakázkových odlitků se pak vyrábějí na slévárně oceli a neželezných kovů (viz níže). Závod VIADRUS, který má i vlastní modelárnu a konstrukční pracoviště je schopen poskytnout svým zákazníkům výrobu odlitků ze šedé litiny v hmotnostním rozsahu 5-300 kg/ks „na klíč".

Malosériové a kusové odlitky z šedé litiny, stejně jako odlitky ze speciálních ocelí (žáruvzdorná, otěruvzdorná, nemagnetická,...) nebo barevných kovů (mosaz, bronz, hliník...) Vám podle Vaší výkresové dokumentace zhotoví naše slévárna oceli a neželezných kovů:

www.slevarnaoceli.cz

 

Pro partnery